Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.02.2018 13:21:55 

Ranch Esperanza

 

Karolína Vágnerová

S Kájou se známe od roku 2004, ze studií chovu koní a máme spolu nezapomenutelné zážitky. Kája se věnuje ježdění bez uzdění a s rodinou vybudovali ustájení typu Paddock Paradise, nabízejí víkendové kurzy a pobyty a podnikají spousty různých aktivit.
Jejich statek je prostě POHODA !! :)

statekpohoda.webnode.czMilena Válková

Má to k nám kousek a občas nás po kopytě navštíví. Má koně Honzíka a poníka Huga, kteří jsou v hájovně Vodná. Vyrábí krásné doplňky, nejen pro koně (ozdoby z korálků na uzdečky v indiánském stylu), ale i doplňky k oblečení, atd.


Lenka

Téměř sousedí s naší kamarádkou Andy, za kterou jezdíme do Okrouhlé Radouně. Má koníka Montyho a ovečku Terezku :)


 
Rodina Blažkova

Rodina Blažkova se nachází na Šumavě. Věnují se zejména westernovému ježdění a chovu koní AQH. Moje poděkování patří celé rodině a zejména A.Blažkovi staršímu. V těžké životní situaci mi podal pomocnou ruku, byl mou rodinou, oporou i učitelem. Zasvětil mě do světa westernu, přibližování dřeva a hlavně mu vděčím za to, že jsem lepší člověk. Dále patří velké poděkování babičce, A.Blažkovi ml., Pavlíně B. a J.Blažkovi. Moc na Vás myslím a jste všichni navždy v mém srdíčku. Přeji hodně úspěchů jak na závodech, tak v chovu a zejména v osobním životě.

      


Naše kamarádka Silva Večeřová a kobylka Anička

Silva je úspěšná jezdkyně barrelových a dobytkářských disciplín

          


Kamarádka Radka Rusínová a její appaloosy

Tracey, Silver a Grace u nás byli ustájení

       


Naši sousedé a jejich koníci

Koně Savana 34 let, Dominik 15 let a Bára

Savanka se od zimy 2010 prohání na věčných pastvinách. 

  


Andy

Ranch Esperanza jsem poprvé navštívila asi před 3 roky, kde jsem nastoupila na letní brigádu.
Všechny koníky na statku mám moc ráda a hlavně se ráda vracím za lidmi, který tento úžasný statek vlastní a který tam docházejí. Jsou jak moje druhá rodina.
Jinak ke koním jsem začala docházet ve 12 letech a postupně za ty roky sbírala zkušenosti jak v sedle tak v péči o koně. Před 3 roky jsme si pořídila tehdy 9-letého valáška A1/1 jménem Far Beck. Je to koník se zlatým srdíčkem, který mě naučil a stále učí novým věcem. V září 2011 jsem úspěšně složila zkoušky ZZVJ. 
E-mail: Andy.Zahourova@seznam.cz

 


David

Na Ranchi Esperanza jezdím 3-tím rokem. Když jsem začal chodit na Ranch Esperanza, jezdil jsem Cherrynku, kterou jsem si oblíbil a hodně mě toho naučila. Na Cherrynce jsem začínal jezdit bez sedla. Když jsem začal jezdit se sedlem, začal jsem jezdit western. Nevím ani proč mě, tak přitáhl western, ale snažím se ho jezdit pořád. 

 

 


Anička

Na Ranch chodím už delší dobu, jezdecké začátky byly na ponících po té jsem přešla na větší koně. Jsem středně pokročilá. Začínala jsem jezdit na Bony, která byla nováček stejně jako já! Po nějaké době jsem začala jezdit na Ejmince, která si se mnou občas vyhodila, ale jinak byla zlatíčko. Když přišla Rita, tak jsem na ní taky jezdila, ale až později, protože jsem nebyla příliš zkušený jezdec. Momentálně jezdím na Exíkovi to je můj nejoblíbenější koníček, je to opravdu to největší zlatíčko!!

 


Zuzka

Na koních jezdím od 6ti let. Do této stáje chodím od srpna 2008. Když jsem sem začala chodit, jezdila jsem huculku Ejminku, byla to pěkná potvůrka, ale hodně mě toho naučila. Bylo to takové moje zlatíčko i přes všechno co na mě zkoušela. Mezi mě a Ejminku potom vstoupil jeden nový koník. Zamilovala jsem se do něj na první pohled. Jmenoval se Paso Doble - Dablo:) Starala jsem se o něj a občas ho jezdila. Bohužel se pak museli prodat, ale jsem ráda, že jsem tyto dva koníky poznala a že mi vstoupili do života, protože mě toho naučili víc než dost. 
Jezdim co je třeba. Mým snem jsou parkury. 

 


Štěpán


Míša P.


Aneta B.


Katka J.

 

Verča

Jmenuji se Veronika a koním se věnuji od osmi let.  Moje rodina měla jezdecký oddíl, kde jsem se naučila vše, co dnes umím. Začínala jsem jako prcek, kdy mi nohy nedosáhly ani pod sedlo, ale z nějakého nepochopitelného důvodu mě můj koník Exa poslouchal. Postupně jsem se zlepšovala a koně milovala čím dál víc a trávila u nich každou volnou chvíli. Ve dvanácti letech jsem složila ZZVJ a začala jezdit parkury se Satanem. Ze všech jezdeckých disciplín mám parkurové skákání nejraději a chtěla bych se mu i nadále věnovat, ale momentálně nemám na skákání koníka.  Před dvěma lety jsem koupila zpět svého prvního koně Exmoora  a ustájila ho na Ranči Esperanza. Exa je můj učitel jízdy na koni, profesor a hlavně nejlepší přítel. Chtěla bych mu zpříjemnit jeho koňský důchod nejlépe, jak to dokážu. Na svůj věk je ve výborné kondici a velký podíl na tom má i skvělá péče Olči a Imry, za což jim moc děkuji. Nedávno jsem se vrátila z půlročního pracovního pobytu v Irsku, kam jsem vycestovala za zkušeností práce s koňmi v zahraničí. Moc se mi v Irsku líbilo, nasbírala jsem spoustu cenných zkušeností, zajezdila si na mladých temperamentních konících, a dokonce odjela i parkurové závody. Jezdectví se nikdy nechci věnovat profesionálně, ale myslím, že to bude mé hobby na celý život.

TOPlist